Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Kolteckning 16118402



*

nr 1611 8402


Peter Tillberg

(1946-2016), Sverige


Kolteckning, Peter Tillberg (f. 1946), Sverige. Sod -72, landskap. Bildmått: 37x52 cm, yttermått inklusive ram: 54x66 cm


Peter Tillberg, svensk målare, grafiker och skulptör född 1946, död 2016.

Följerätt

Ja

Utrop:

500 kr

Sista tid för bud online:

måndag 8 april 2024
kl 18:53:11



  • Konstnär/Designer

Peter Tillberg

Peter Tillberg, svensk målare, grafiker och skulptör född 1946, död 2016.

Läs mer om Peter Tillberg
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller kolteckning landskap landskapsmotiv landskapsmåleri peter tillberg svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige teckning teckningar vattenfärg
  • 8022 Akvarell
    Alexandre Mohr, med dedikatiion till Signhild de P..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 18:38
  • 8213 Akvarell
    Åslund, daterad -90, sjölandskap. Akvarell, bildmå..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:06
  • 8097 Akvarell
    Birgit Sahlberg. Signerad, daterad 1927, stilleben..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 19:36
  • 8315 Akvarell
    F Lachner, Signerad, Damm, 35x49 cm, yttermått ink..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 19:35
  • 6381 Akvarell
    Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:22
  • 8033 Akvarell
    Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Sovande barn..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 18:29




Ladda ner broschyr